Úvodní stránka
Mapa webu Napište nám Poslední změny

Nefunkční software EMS po aktualizaci Windows

29. 03. 2013 - Dočasné řešení problému s nefunkčností SW EMS Lite po březnové aktualizaci Windows. Komínek Petr
Dotaz:
Nedávno (po aktualizaci Windows) přestal fungovat software EMS Lite (SW pro vzdálenou správu DVR Pinetron). Software jsem odisntaloval a následně chtěl provést jeho novou instalaci. Ta se však vždy zasekne na hlášce: "Different version is already existed. Please uninstall the S.W and try again". Jak mohu tento problém vyřešit?

Odpověď:
Uvedený problém vznikl při pravidelných aktualizacích (březen 2013) OS Windows vydávaných Microsoftem. Problém způsobují s největší pravděpodobností knihovny prohlížeče Internet Explorer verze 10. Microsoft i Pinetron byli o problému informováni a pracují na jeho vyřešení. Do té doby doporučujeme následující postup opravy:
  1. Pokud jste se nepokoušeli software EMS odinstalovat ze systému Windows, můžete vynechat kroky 2 a 5.
  2. Pokuste se odinstalovat SW EMS Lite. Následně je třeba smazat veštekré zbytky tohoto software v systému Windows. Tedy adresář "EMS" v "ProgramFiles" a případně ještě adresářář "c:\ProgramData\EMS\".
  3. Odeberte ze systému aktualizaci Internet Exploreru verze 10 (včetně language packu) a případně i další aktualizace z března 2013 (postup viz obr. 1). 
  4. Restartujte počítač a po opětovném spuštění Windows proveďte vyčištění registrů (např. pomocí free software CCleaner – viz obr. 2).
  5. Proveďte novou instalaci software EMS Lite (instalační soubor ke stažení zde na webu).
  6. Dočasně (do doby než bude problém Microsoftem vyřešen) zakažte automatické aktualizace Windows, případně alespoň prozatím neaktualizujte Internet Explorer na verzi 10.

obr. 1
obr. 1
obr. 2
obr. 2

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace